Vláda mu poskytla finanční pomoc a beznohý veterán se rozhodl splatit svůj dluh tím nejušlechtilejším způsobem!

Sedmdesátiletý Ma Sanxiao dokázal vlastními silami vypěstovat celý les od naprosté nuly. Vše začalo v roce 2000, kdy Ma začal sázet stromy, aby mohl splatit svůj dluh. Později se ale pro něj tato činnost stala způsobem, jak otevřít oči společnosti. A pozor, Ma přišel o obě nohy! Jak říká: „I když nemám obě nohy a mé možnosti jsou omezené, dokud budu žít, budu v pěstování stromů pokračovat.“

Jakmile se Ma dostane ze svého domova na horu, kde chce sázet stromy, odejme si obě protézy, nasadí silné rukavice a pomocí nástrojů začne pracovat na svém ušlechtilém cíli. Výsadba stromů není snadná ani pro mladého a fyzicky zdravého člověka, natož pak pro invalidního důchodce. Ale jak to tak vypadá, pro tohoto muže neexistují překážky.

Stromy nejdříve sázel, aby je mohl prodat a nakrmit svou rodinu. V roce 2008 čínská média zveřejnila jeho příběh a vláda mu tak poskytla finanční pomoc. Ale i přesto se svého poslání nezřekl a pokračoval dál v tvorbě hustého lesa. A proč? Rozhodl se společnosti splatit svůj dluh a tímto způsobem poděkovat vedení státu za pomoc.

Mezi stromy se cítí bezpečně a jistě. „Pro mě to nejsou jen stromy, považuji je za vojáky, kterým velím. Cítím se velmi šťastně a dokud budu žít, budu sázet stromy dál pro budoucí generace.“

Jak jste na tom vy? Zasadili jste v životě alespoň jeden strom? Sdílejte neuvěřitelný příběh o lásce ke své zemi se svými přáteli a rodinou.

Zdroj:interesno.fun