Vliv nedostatku pohlavního styku na lidské zdraví. Muži a ženy pocítí odlišné problémy

Tady přestává veškerá legrace. Bez ohledu na to, že sex přináší především potěšení, jeho nedostatek může mít i vážný vliv na lidské zdraví. Bezpečný a zdravý sex má zjevné výhody jak pro tělo, tak i duši. Od uvolnění hormonu štěstí v těle přes kontrolu krevního tlaku až po překvapivé hubnutí, na to všechno je sex dobrý.

Vliv absence sexu na naši psychiku

Kromě toho, že sex přináší potěšení, jeho nedostatek může vést k řadě problémů, co se týká naší psychiky. Jedna z prvních věcí, která je ovlivněna, je sebevědomí a sebeúcta člověka. Stejně tak se může dostavit úzkost, agrese, stres a také deprese.

Účinky na mozkovou kapacitu

Ano, nedostatek sexu může snížit vaši mozkovou kapacitu ve srovnání s někým, kdo pohlavní styk provozuje častěji. Očekávat můžete pokles neurogeneze, což snižuje kognitivní funkce. Tím začíná slábnout paměť.

Negativní vliv na pohlavní orgány

Sice to neznamená, že po delší pauze budete mít problémy s výkonem, ale určité faktory však mohou ovlivnit systém jako celek. Pravidelný sex u mužů pomáhá předcházet problémům s prostatou a udržovat ji zdravou.

Pánevní dno

Pokud jako žena neprovozujete žádné cviky na svaly pánevního dna, sex je v podstatě jediný trénink, který tyto svaly posiluje. Oslabení této oblasti může vést k vážným potížím, jako je inkontinence moči a špatná funkce močového měchýře.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com