Vybělení zašedlého prádla. Smícháním vody, oleje, prášku a bělidla docílíte zařivé bělosti

Pravdou je, že už si moc lidí bílé ručníky nekupuje. Volí raději barevné varianty, na kterých nejdou vidět nečistoty až tak rychle, jako na světlých látkách. Ale bílé ručníky jsou takovou klasikou, která v koupelně působí dobře, je-li opravdu zářivě bílá. Pokud se bílým ručníkům raději vyhýbáte kvůli údržbě a čištění, ale přesto byste si je přáli mít ve své domácnosti, doporučujeme recept na jejich bělení, jenž je snadný, rychlý a nenáročný.

Jak vybělit ručníky?

Ve větší nádobě, nejlépe největším hrnci, co v kuchyni najdete, uvařte dostatečné množství vody. Ihned přidejte 2 PL slunečnicového oleje, ½ sklenice pracího prášku a 2 PL suchého bělidla. Suché ručníky se ponořují pouze do vroucí vody, která dokonale rozpustí špínu a zabije bakterie, což je u věcí, které používáte na holé tělo, zásadní. Ručníky nechte v roztoku tak dlouho, dokud voda nevychladne. Poté je přeperte v čisté vodě, aby se opláchly veškeré zbytky prášku, bělidla a oleje.

Nyní se už jen můžete kochat úžasnými výsledky! Tento způsob samozřejmě nemusíte aplikovat pouze na ručníky, ale například i na bílé povlečení a prostěradla.