Výběr dokonalých závěsů do obýváku. Všímejte si stylu, velikosti a materiálu

Obývací pokoj je ústředním místem každé domácnosti. Jeho správné naaranžování ovlivňuje nejen naši pohodu, ale také hosty, kteří přijdou na návštěvu. Závěsy a záclony jsou jedny z doplňků, jež utváří celkový vzhled místnosti. Jsou nezbytným prvkem při zachování soukromí a rozhodně by bylo chybou nevěnovat jim pozornost. Dnes vám představíme tipy, které vám pomohou vybrat dokonalé závěsy pro váš obývací pokoj, abyste se v něm cítili co nejlépe.

Styl

Při výběru závěsů je určitě dobré vzít v úvahu celkovou povahu bytu. Podle toho, zda je interiér moderní, průmyslový nebo klasický, si můžete zvolit ten správný model. Záclony s tradičními vzory budou nejlépe fungovat v klasickém stylu, u moderního se zase zaměřte především na jednoduchost a minimalismus, naopak u romantického vzhledu můžete hledat závěsy s květinovými motivy nebo jiným sofistikovaným vzorem.

Velikost

Zde je potřeba vzít v úvahu především velikost místnosti. V malém obývacím pokoji byste se měli vyhnout těžkým látkám kvůli opticky menšímu prostoru. Z toho důvodu se doporučuje vzdát se závěsů. Pokud se pro některé přece jen rozhodnete, měly by být krátké a jasné, aby nedošlo k vizuálnímu zmenšení místnosti. Naopak, pokoj bude vypadat prostornější a vstoupí do něj více světla.

Materiál

Jeden z největších problémů při výběru správných závěsů. Druh materiálu, ze kterého jsou závěsy vyrobeny, ovlivňuje styl celého obývacího pokoje. Produkty vyrobené z kvalitních jemných materiálů, polyesteru nebo bavlny s polyesterem poskytují perfektní doplněk pro každé okno. Také stojí za to věnovat pozornost šířce textilu, závisí na ni úroveň zvrásnění materiálu po zavěšení.

Barva

Nejběžnější barvy, které můžete najít v obchodech, jsou hlavně odstíny bílé. Jedná se o univerzální barvu, která se hodí k jakémukoli typu závěsu a interiéru. Bílý závěs efektivně zvětší místnost a způsobí, že do ní vstoupí více denního světla. Ale nemusíte se vzdát barev. Pokud ladí s uspořádáním pokoje a odstíny nábytku a doplňků, vybrat si můžete v podstatě jakoukoli barvu.

Obrázky: Pexels