Vyhněte se onemocnění intimních partií. Pravidla nošení spodního prádla

Odborníci v oblasti gynekologie sdíleli několik základních pravidel, jak ženy mohou předcházet onemocnění pohlavních orgánů. Vše záleží na tom, jak nosíte spodní prádlo. Snažte se dodržet následující rady a udržet tak své ženské intimní partie zdravé.

Nenoste příliš často tanga

Nošení tangových kalhotek otevírá snadnou cestu škodlivým bakteriím, včetně E. coli, z konečníku do pochvy. Pokud ale nejste připravená se se svým oblíbeným spodním prádlem rozloučit, alespoň dbejte na to, abyste jej nenosila každý den a už vůbec ne v noci na spaní.

Vybírejte si bavlnu

Bavlna je přírodní materiál, který umožňuje průchod vzduchu mnohem lépe než hedvábí nebo krajka. Prodyšný materiál zabrání hromadění bakterií a tím i rozvoji infekcí.

Po cvičení si měňte spodní prádlo

Sprchování po cvičení vám bude k ničemu, pokud si na sebe nevezmete nové, čisté spodní prádlo. Na strojích používaných ve fitness centrech jsou uchovány milióny bakterií a plísní, které zbožňují teplo, vlhkost a tmu.

Používejte neparfémované přípravky

Neperte spodní prádlo dezodorizovaným práškem na praní a s aviváží. Čisticí prostředky s vonnými látkami mohou dráždit pokožku a zanechat ji zarudlou.

Nenoste příliš těsné spodní prádlo

Pokud máte v šuplíku pár oblíbených kousků spodního prádla, které vám již nesedí, zbavte se jich. Existuje dobrý důvod, proč takové spodní prádlo nadále nenosit. Riskujete vaginální infekci a vyrážku.

Nikdy nenoste špinavé spodní prádlo

Ačkoli to může znít nemožně, každý z nás se může ocitnout v situaci, kdy mu dojde čisté spodní prádlo. Kalhotky samozřejmě můžete obrátit naruby, ale i přesto se jen stěží vyhnete infekci.

Obrázky: Freepik