Výhody ginkgo biloby a její pozitivní vliv na naši paměť a mozek

Ginkgo biloba je velice oblíbený doplněk stravy a jedno z nejprodávanějších bylinných léčiv. K dispozici je v různých formách, jako výtažek, kapsle nebo tablety. Stromek ginkgo biloby je považován za „živou fosílii“, což znamená, že přežil i velké události vymírání. Lidé ji používají z mnoha důvodů, ale především proto, že může nabídnout řadu výhod pro naše zdraví, včetně zlepšení kognitivních funkcí.

Paměť, demence a Alzheimerova choroba

V Evropě je ginkgo biloba široce využívána k léčbě demence, jelikož se ukázalo, že může chránit nervové buňky před poškozením u Alzheimerovy choroby. Pozitivní výsledky pak zahrnují lepší myšlení, paměť, sociální chování a schopnost vykonávat každodenní úkoly. Vědci se nadále domnívají, že ginkgo zlepšuje kognitivní funkce, protože podporuje krevní oběh v mozku a chrání jej před poškozením neuronů.

Úzkost

Studie zjistila, že lidé s generalizovanou úzkostnou poruchou po užívání ginkgo biloby měli lepší náladu a cítili úlevu od úzkosti.

Zelený zákal

Ginkgo je velmi účinná pro udržení zdravého zraku, ale zároveň pomáhá zlepšit vidění u lidí se zeleným zákalem.

Upozornění:

Přestože se jedná o tradiční a přírodní léčivo, pamatujte na to, že ginkgo bilobu by neměli užívat děti, těhotné nebo kojící ženy, lidé s epilepsií, lidé, kteří berou léky na ředění krve a lidé s cukrovkou. Pokud se potýkáte s jakoukoliv jinou nemocí a jsou vám předepsány určité léky, vždy se poraďte nejprve se svým lékařem, zdali ginkgo bilobu smíte užívat. U některých léků by totiž mohla vyrušit jejich účinky.

Věděli jste tyto informace o této známé bylině?

Zdroj:medicalnewstoday.com