Výška člověka ovlivňuje nejen kariéru aneb Zdravotní rizika vysokých lidí

Napadlo vás někdy, jak vaše výška může ovlivnit vaše zdraví? Co si budeme povídat, vysocí lidé mají v životě spoustu výhod. Jsou upřednostňováni v letectví, armádě, modelingu a několika dalších průmyslových odvětvích. Může to znít trochu zvláštně, ale je to tak. A zdraví není výjimkou. Zde si uvedeme některá zdravotní onemocnění a jejich vztah k výšce.

Krevní sraženiny

U vyšších lidí se snižuje tok krve, protože se musí pumpovat na delší vzdálenost, což zvyšuje pravděpodobnost vzniku krevních sraženin.

Mrtvice nebo srdeční choroby

Co se týká srdečních chorob nebo cévní mozkové příhody, v tomto ohledu mají vysocí lidé výhodu. Menší lidé mají větší šance na postižení srdečním onemocněním nebo mrtvicí, protože mají kvůli své výšce slabší a menší krevní cévy.

Alzheimerova choroba

Vyšší lidé mají rozhodně větší štěstí než ti menší, pokud jde o Alzheimerovu chorobu, protože výzkum tvrdí, že menší lidé jsou náchylnější k tomuto onemocnění kvůli špatné výživě v dětství, stresu a dalším faktorům prostředí.

Rakovina

Výška může ovlivnit také riziko vzniku rakoviny. Říká se, že vysocí lidé mají větší pravděpodobnost, že onemocní rakovinou, protože počet buněk, které mají v těle, je vyšší.

Cukrovka

Vysocí lidé mají nízký obsah tuku v játrech a reagují tak lépe na inzulín.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Onhealth.com