Vysoké ceny luxusních parfémů. Určuje je výrobní proces nebo obsažené ingredience?

Vůně prozrazuje charakteristiku naší osobnosti. Ovšem výběr správného parfému není vůbec jednoduchý. Především cena je skutečným problémem, protože v tento moment není jasné, zda skutečně existuje rozdíl mezi cenově dostupnými vůněmi a luxusními parfémy. Zde je podrobný pohled na výhody spojené s oběma typy parfémů a také na to, jak se liší, pokud jde o suroviny a výrobní proces.

Výrobní proces je v podstatě stejný

Zatímco luxusní a levné parfémy se mohou značně lišit v kvalitě obsažených složek, proces výroby obou vůní je podle odborníků v zásadě stejný. K výrobě parfémů se získané syntetické a přírodní přísady přelévají do velkých ocelových nádrží, než se zváží. Nastává fáze zrání, která může trvat až tři týdny. Poté dochází k ředění v alkoholu, maceraci, chlazení a filtrování.

Rozdíl v kvalitě ingrediencí

Některé luxusní a levné parfémy se však mohou lišit v kvalitě ingrediencí. Stejně jako oceňovaní kuchaři mají tendenci používat ve svých kuchyních vysoce kvalitní potraviny, i některé luxusní vůně mají tu výhodu, že do svých receptů začleňují vysoce kvalitní složky. Luxusní parfémy pravděpodobně používají přírodní tóny namísto syntetických. Vůně je tak aromatičtější a komplexnější.

Vyšší procento parfémovaných olejů

Kromě kvalitnějších ingrediencí luxusní vůně často obsahují vyšší procento parfémovaného oleje než jejich levnější protějšky. Výsledkem je, že vůně vydrží mnohem déle.

Ovšem i když je výroba levných parfémů méně nákladná, protože se využívají syntetické přísady, stále mohou být tyto parfémy vhodné pro ty, kteří preferují vůni s jedinou notou, protože je přímočařejší. Ti z vás, kteří vyhledávají hluboký čichový zážitek, musí dát přednost dražším parfémům, které obsahují několik vrstev. Nicméně je třeba si uvědomit, že dražší parfém neznamená pouze přírodní složky. Každý parfém může obsahovat syntetiku. Výběr parfému je tedy natolik subjektivní, že vám nikdo nemůže tvrdit, že dražší je pro vás vždy lepší.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Huffpost.com