Vystrašení muži si nejdříve mysleli, že se k nim blíží nebezpečná šelma. Po bližším ohledání však zjistili šokující pravdu!

Vidět zvíře trpět, to je vždy noční můra většiny lidí, ale bohužel se to děje a navíc i často. Jak se tento pes dostal do takového stavu, to nikdo netuší, ale naštěstí pro něj byl nalezen dvěma mladými lidmi v ulicích Argentiny, jak vylézal z příkopu. Při bližší kontrole si zachránci všimli něčeho šokujícího. Nejdříve si mysleli, že vidí černou šelmu směřující pomalými pohyby přímo k nim. Ovšem tlapy za sebou zanechávaly podezřelé lepkavé stopy na každém kroku a od zvířete se linul silný zápach. Vystrašení muži si poté uvědomili, že se k nim blíží pes!

Zakrátko přišlo další zjištění – černá hmota, pokrývající psí tělo, byl dehet, který se normálně používá k ochraně dřeva nebo při stavebních pracích. V kontaktu s kůží může být velmi toxický a nebezpečný. Dva mladí muži okamžitě vyhledali pomoc policie, která nebohé stvoření zavezla do místního sdružení pro práva zvířat.

Zde byli pracovníci stejně šokováni stavem zvířete, jako dva mladíci, kteří jej našli. Psa uložili do vany a pečlivě omyli mýdlem a teplou vodou. Hned šlo vidět, že se ale nebude jednat o lehký úkol. Voda neměla téměř žádné účinky a vše vypadalo beznadějně.

“Pořídili jsme všechny možné druhy pracích prášků a mycích prostředků, takže jsme doufali, že něco z toho konečně pomůže. Ale nic se nedělo. Dokud někdo nepřišel s nápadem použít olej,” řekla Myriam, vedoucí oddělení. Dobrovolníkům trvalo pět hodin,než osvobodili nebohého psa od  silného nánosu dehtu.

Volba jména byla tedy celkem jasná – Petroleo (ropa). Přesto, že byli všichni unavení a vyčerpaní, hrdinové dnešního příběhu neúnavně pokračovali v práci. Petroleo dokonce ve vaně usnul, jak byl vyčerpaný ze svého utrpení, ale celá snaha se nakonec vyplatila. Na oslavu bylo ovšem ještě příliš brzy, protože Petroleovo tělo mohlo být dehtem otráveno. Bylo tedy třeba zahájit léčbu, na kterou naštěstí dobře reagoval a brzy začal jíst výživné jídlo.

Petroleo měl neskutečné štěstí, že potkal právě tyto lidi, kteří mu zachránili život! Organizace pro dobré životní podmínky zvířat jsou nesmírně důležité a patří jim obrovské poděkování za jejich práci. Petroleo nyní hledá nový šťastný domov a nové začátky v láskyplném prostředí.

Co říkáte na tuto úžasnou transformaci? Pokud se vám dnešní článek líbil, nezapomeňte jej sdílet se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com