Šance 1 ku 2000000. Matka se stala senzací, porodila vzácná identická trojčata bez umělého oplodnění

Kristen a Tom Hewittovi z Baltimoru už moc dobře vědí, co znamená pravé dobrodružství. A není tady řeč o adrenalinových sportech ani cestování, ale o dětech. Kristen se totiž stala extrémně vzácným případem, když porodila identická trojčata.

Manželovy vtípky se nepotvrdily

Kristen uvedla: „Když jsme byli s manželem na prvním ultrazvuku u gynekologa, můj muž vtipkoval, jestlipak tam je opravdu jen jedno.“ Lékař byl ledově klidný, když manželům oznámil překvapivou novinu. Žena totiž nenosila v bříšku jen jedno dítě, ani dvě, ale hned tři.

Šance je velmi nízká

Pravděpodobnost identických trojčat, kde se jedno oplodněné vajíčko rozdělí na tři, je velmi nízká. Lékaři uvedli, že šance, že děti jako Thomas, Finnegan a Oliver budou počaty přirozenou cestou bez podstoupení umělého oplodnění, by mohla být až 1 ze 2 miliónů.

„Šance na dvojvaječná dvojčata je mnohem vyšší (90 %) než na identická (10 %), ale pro trojčata je to téměř nemyslitelné,“ řekl Victor A. Khouzami, který porodil trojčata dnešního příběhu a je lékařským ředitelem ženských a dětských služeb v Baltimore Medical Center.

Vícečetné porody jsou rizikem

Vícečetné porody jsou pro matky vyšším rizikem než samotné těhotenství. Kristen byla diagnostikována s preeklampsií týden a půl před porodem, což je zdravotní komplikace charakterizovaná vysokým krevním tlakem u těhotných žen a může být fatální, pokud se neléčí.

Trojčata se narodila naprosto zdravá a jsou doma se svými rodiči a 11letým pejskem. Pár dorazil domů s barevným kódovacím systémem na kotnících a zápěstích, aby své chlapce zpočátku dokázal odlišit.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dailymail.co.uk