Za vznikem tmavých kruhů pod očima nemusí být pouze špatný spánek, ale i určité zlozvyky

Znáte ty noci, kdy ne a ne usnout a při ranním pohledu do zrcadla jste zděšeni svým unavených vzhledem. Příčinou tmavých kruhů pod očima nemusí být ale jen špatný špánek, i několik našich zlozvyků jim může napomoci k jejich vzniku. Pokud trpíte tmavými kruhy pod očima víceméně neustále a opravdu se jich chcete zbavit, musíte nejdříve prolomit následující návyky a věřte, že brzy uvidíte rozdíl.

Oplachujete si obličej příliš horkou vodou

Horká voda a pára způsobí, že vaše tvář oteče a zvýrazní tmavou pokožku pod očima. Od nynějška si myjte obličej pouze vlažnou vodou a poté opláchněte ještě studenou.

Nepoužíváte opalovací krém

Vždycky, než vyjdete ven z domu, použijte opalovací krém, zejména pod oči. A to i přesto, že není zrovna slunečno. Hyperpigmentace pod očima je výsledkem ponechání jemné pokožky pod očima na milost a nemilost slunečnímu světlu, které je příčinou ošklivých tmavých kruhů.

Používáte špatné odličovače

Ujistěte se, že si oči nečistíte stejným produktem, jaký používáte i na zbytek obličeje. Kůže kolem očí je mnohem jemnější a citlivější a nedokáže si dobře poradit s agresivním čištěním. Vždy zvolte šetrný čisticí prostředek na pokožku kolem očí.

Příliš solíte

Sůl způsobuje, že tělo zadržuje vodu. Pokožka kolem očí nabobtná a vyniknout tak tmavá místa kolem. Dávejte si proto pozor na množství soli, jaké konzumujete.

Obrázky: Pixabay