Zadržování vody v těle. Jak mu lze pomocí malých změn životního stylu zabránit

Oteklé nohy a bolavé klouby jsou jedním z nejvíce nepříjemných příznaků zadržování vody v těle. Může to být způsobeno zdravotními problémy, jako jsou srdeční choroby nebo onemocnění štítné žlázy, ale také mírnějšími příčinami, jako je menstruace nebo obecně životný styl. Pokud víte, že nejste nijak vážně nemocní, můžete se o vyřešení situace pokusit sami, abyste se již více necítili letargičtí a unavení a zbavili se tak konečně otoků, ztuhlých kloubů a plynatosti.

Vyhýbejte se stresovým situacím

Stres staví naše tělo do obranného režimu a pokud se jedná o dlouhodobou záležitost, ovlivní to funkčnost spousty orgánů. V rámci takové reakce začnou nadledviny uvolňovat kortizol, stresový hormon, zvyšující retenci tekutin.

Hýbejte se

Sedíte nebo stojíte v práci několik hodin? Dlouhodobé držení jedné polohy může způsobit, že se ve vašem těle začnou hromadit tekutiny. Abyste tomu zabránili, musíte se hýbat.

Změňte své stravovací návyky

Zapojte do svého jídelníčku více bílkovin, vitamínu B6, draslíku a hořčíku. Zaměřte se tedy na vejce, makrely, artyčoky, červenou řepu, celer, avokádo, ananas, meruňky, fíky, chřest a hořkou čokoládu. Odstraňte ze své stravy slaná jídla, tvaroh, instantní ovesné vločky, energetické nápoje, sušenky a konzervované ovoce.

Zajděte si občas do sauny

Pocení sníží otoky téměř okamžitě. A nic víc vás nezahřeje než návštěva sauny.

Dostatečně spěte

Nedostatek spánku přispívá k rozvoji obezity, srdečních chorob, vysokého krevního tlaku a cukrovky. Stejně tak malé množství spánku může ovlivnit ledviny, které mají obrovský vliv na rovnováhu tekutin v těle. V průměru poskytne 8hodinový spánek přiměřený odpočinek, který náš organismus potřebuje.

Obrázky: Freepik