Zápach potu na vlněném svetru. Jediné, co jej může zachránit, je správný prací program

Nic nezničí příjemný pocit z vlněného oblečení jako závan potu. Je to složitý problém, který je občas obtížné odstranit, zvláště když víme, že je vlna náchylná na smršťování vláken během praní a suché čištění nemusí zápach zcela odstranit. Abyste si užívali příjemný pocit z nového svetru, nejlepší volbou pro vás bude vždy ruční praní.

Jak odstranit zápach potu z vlněného svetru

Když se ví, jak správně na to, je v podstatě odstranění zápachu potu ze svetru snadné. Připravte si bílý ocet, věšák na sušení svetrů, prací prostředek určený pro vlnu nebo jemný šampón a osušku.

Nalijte do rozprašovací láhve 1/4 šálku bílého octa a 1 šálek vody. Nastříkejte na podpaží svetru a nechte místo pořádně nasáknout. Zavěste na stojan na 30 minut na dobře větrané místo. Do lavoru nechte natéct studenou vodu, přidejte 1 polévkovou lžíci pracího prostředku na vlnu nebo jemného šampónu, například dětský. Ponořte svetr a ždímejte, aby se tvořila pěna. Netřete vlnu o sebe, aby nedocházelo k plstění. Nechte svetr namočený dalších 30 minut. Vylijte vodu a opláchněte pod studenou. Následně vyždímejte tolik vody, kolik máte síly, ale s vlnou nijak nekruťte. Položte svetr na čistou osušku a pokud je to možné, nechte několik hodin na slunci. To pomůže odstranit zbývající zápach. V jiném případě nechte zavěšený na stojanu u otevřeného okna.

Obrázky: Freepik