Zdravé alternativy filmových svačinek. Užijte si kino bez cukru a tuků

Ačkoli nezdravé potraviny k bezstarostné návštěvě kina patří, zbytečně masivní porce mohou obsahovat celý denní příjem kalorií, nebo i více. Patříte-li k lidem, kteří si projekci nového trháku nedokáží odpustit bez nějaké té svačinky, doporučujeme pro vaše zdraví i figuru buď zmenšit porce, nebo najít lehčí, zdravější alternativy, zvláště jste-li zrovna na dietě. A pár takových pro vás dnes máme.

Máslový popcorn

Popcorn sám o sobě není až tak škodlivý, ovšem ve spojení s máslem rozhodně ano. Máslový popcorn je plný nasycených tuků a trans-tuků, které zvyšují špatný cholesterol a zároveň snižují zdravý. Jinak řečeno, jakékoli množství trans-tuků ve vaší stravě je pro vaše kardiovaskulární zdraví katastrofa. V takovém případě je tedy dobré objednat jako menší zlo popcorn bez jakéhokoli másla nebo přidaného aroma. A samozřejmě dětskou porci. Pokud si jej připravujete doma, zkuste si jej ochutit kořením dle vlastního výběru. 

Sladké nápoje

Co se týká velikosti sladkých sycených nápojů, ani v tomto případě se kina nedrží zrovna malých rozměrů. Často to pak končí tím, že během jednoho sezení vypijete stovky kalorií tekutého cukru. Nejen, že je zpracovaný cukr špatný, ale tekuté kalorie vás nezasytí, takže budete mít stále hlad. Dietní sody také nejsou řešením, umělá sladidla dokáží oklamat váš mozek a vyvolat další touhu po sacharidech. Místo toho volte objednávku láhve se 100% džusem. I když i ten má vysoký obsah cukru, dodá vám zároveň velké množství vitamínů a minerálů. Navíc většina lahví má rozumnější velikost. 

Párek v rohlíku a nachos

Zpravidla si tento druh jídla objednáváme, když se během filmu chceme zároveň i najíst normálního jídla. Ale pravdou je, že párek v rohlíku a nachos nejsou vůbec normální jídla. Dostanete pouze rafinované sacharidy, nezdravé tuky a tuny sodíku. Sýrová omáčka přidávaná k většině nachos je plná nasycených tuků a může dokonce obsahovat trans tuky. Párek v rohlíky zase dusičnany, které vyvolávají migrénu. V tomto případě je dobré párky v rohlíku zcela vynechat a k nachos si objednat místo sýrové omáčky salsu. Má mnohem nižší množství kalorií.

Obrázky: Pixabay