Zapomeňte na léky slibující rychlou úlevu. Bolesti krku můžete vyřešit pravidelným cvičením jak v kanceláři, tak doma

Výsledkem dnešního hektického životního stylu často bývají únava, stres, úzkost, ale převážně bolesti zad a krku, které ovlivňují náš každodenní život. Zpravidla, abychom svůj problém rychle a jednoduše vyřešili, uchýlíme se k užívání léků. Bolest možná bude odstraněna tak, jak se slibuje na příbalovém letáku, ale tím, že ignorujeme nebezpečí, které léky představují pro naše tělo, se vystavujeme mnoha dalším problémům. Naštěstí existují přírodní metody, jež se skládají ze cviků pro zmírnění bolesti krku a nepoškozují svými vedlejšími účinky naše celkové zdraví.

Cvičení č. 1

Otočte hlavu do strany a pomalu se bradou dotkněte ramene. Držte pozici asi 5 vteřin a poté otočte na druhou stranu a zopakujte. Poté se opět podívejte do strany, ale tentokrát hlavu mírně zakloňte a zkuste vytáhnout krk co nejvíce. Opět držte 5 vteřin a zopakujte postup s druhou stranou.

Cvičení č. 2

Opřete si bradu do dlaní a vynaložte proti rukám odpor. Poté hlavu zakloňte a opět tlačte hlavou proti dlaním. Opakujte 15x.

Cvičení č. 3

Sepněte ruce v týl a kývejte hlavou jen s pomocí síly krčních svalů a odporu ze stran paží. Poté hlavu skloňte dopředu, jak jen to půjde a držte stále ruce na zadní straně hlavy. Opakujte 15x.

Cvičení č. 4

Položte pravou ruku na pravé rameno a vynaložte na rameno tlak. Začněte kývat hlavou ze strany na stranu a poté opakujte s levou stranou.

Cvičení č. 5

Levou ruku položte na hlavu a pomalu ji nakloňte k levému rameni co nejvíce. Držte pozici asi 20 vteřin a stejný postup proveďte s druhou stranou. Takto opakujte 5x.

Cvičení č. 6

S tímto cvičením byste měli pouze jemně masírovat zadní část hlavy po dobu 5 minut, aby se zmírnila bolest v krku.

Už jste některý ze cviků vyzkoušeli? Jak se cítíte nyní? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun