Zapomeňte na stárnutí a stáhněte si povadlou kůži na krku a obličeji s pomocí běžných potravin v kuchyně

Povadlá kůže na obličeji a krku je především důsledkem stáří, kdy máme pocit, že tomuto přirozenému procesu prostě nelze zabránit. To je sice pravda, ale je možné jej zpomalit a pokožku opět zpevnit a stáhnout. Abychom si vychutnávali svůj mladistvý vzhled co nejdéle, je možné využít přírodní metody, které nám k tomu pomohou. 

Vaječné bílky

Vaječné bílky jsou přírodním “stahovadlem”, který doplní pokožku o hydrolipidy a zvedne povislou kůži. Stačí, když rozšleháte 1 – 2 bílky, nanesete na obličej a krk a necháte 20 minut působit. Poté opláchněte studenou vodou. Přidat můžete popřípadě také lžíci obyčejného jogurtu. Obě tyto masky můžete používat 2x týdně, dokud se opět neobjeví pevná pleť.

Med

Med zmiňujeme kvůli jeho hydratačním a antioxidačním vlastnostem a účincích proti stárnutí. Smíchejte 2 – 3 lžičky medu s pár kapkami citrónové šťávy a olivového oleje a naneste na postižené místo na těle. Nechte zaschnout a smyjte teplou vodou. Proceduru provádějte i víckrát denně. Jednou týdně pak můžete zahrnout masku z ½ lžíce medu, ½ lžíce zakysané smetany a lžičky kurkumy.

Aloe vera

Je nejlepším prostředkem, co se zpevnění pokožky týká. Kyselina jablečná, obsažená v gelu aloe vera, zvyšuje pružnost pokožky a odstraňuje ochablou kůži. Kromě toho působí i jako přírodní krém. Stáhněte gel z listu aloe vera a potřete jím celou svou tvář i krk. Nechte 15 – 20 minut působit a poté smyjte vlažnou vodou. Provádějte několikrát týdně. Alternativou může být ještě směs ze lžíce gelu aloe vera, lžičky majonézy a medu. Nechte 15 minut na tváři a krku a omyjte teplou vodu a následně studenou. Podstupujte proceduru jednou týdně.

Citrón

Vitamín C napomáhá tvorbě kolagenu, což způsobuje obnovu pružnosti pleti. Zároveň pokožku vypne a zmírní výskyt vrásek a dalších známek předčasného stárnutí. Vymačkejte šťávu z citrónu a potřete si s ní celou tvář. Nehte tak 5 – 10 minut a poté umyjte obličej čistou vodou. Provádějte několikrát denně.

Okurka

Okurka má jedny z nejlepších vyživujících a obnovujících účinků na kůži. Rozmělněte polovinu okurky a vytlačte přes sítko. Šťávu naneste na celou tvář a nechte ji působit, dokud nezaschne. Poté si omyjte obličej studenou vodou. Proceduru podstupujte jednou denně.

Růžová voda

Růžová voda je přírodním stahovadlem, takže je ideálním prostředkem pro zpevnění volné kůže. Kromě toho je skvělá pro udržení čisté a zářivé pokožky. Aplikujte růžovou vodu na obličej a krk vždy před spaním. Přes noc se vám stáhnou póry a zároveň budete bojovat proti projevům stárnutí, i když budete spát.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám zdál užitečný, neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Zdroj: healthyfoodhouse.com