Zastavte chrápání svého partnera domácími prostředky

Chrápáním trpí milióny lidí po celém světě. Často se nejedná o problém ani tak pro člověka, který chrápe, jako spíše pro jeho partnera. Převážně pro ně máme několik tipů, jak chrápání svého partnera zastavit a konečně se v klidu vyspat. Domácí recepty jsou velice jednoduché a hlavně účinné.

Máta peprná

Máta má protizánětlivé vlastnosti snižující otoky v krku a v nose. Před spaním smíchejte 1 – 2 kapky esenciálního mátového oleje s 1 sklenicí vody. Vykloktejte si. Opakujte každý den tak dlouho, dokud se situace s chrápáním nezlepší. Esenciální mátový olej můžete přidat i do zvlhčovače vzduchu asi tak 30 minut předtím, než si půjdete lehnout, nebo jej vtírat přímo do nosních dírek.

Olivový olej

Skvělý proti zánětu, zklidňuje dýchací cesty a snižuje otoky, které brání volnému dýchání. Před spaním smíchejte tak 2 – 3 doušky se stejným množstvím medu a vypijte.

Napařování

Hlavní příčinou chrápání je nedostatek vzduchu při ucpaném nosu. V takovém případě naplňte velkou mísu horkou vodou, přidejte esenciální olej z eukalyptu nebo čajovníku a hluboce se nadechněte nosem nad roztokem. Přes hlavu si přehoďte ručník. Opakujte každý den před spaním, dokud se ucpaný nos neuvolní.

Kurkuma

Má antiseptické a antibiotické vlastnosti, je tedy velice účinná při odstraňování zánětů a pomáhá snižovat intenzitu chrápání. Smíchejte 2 čajové lžičky mleté kurkumy se sklenicí teplého mléka a vypijte asi 30 minut před spaním.

Kopřivy

Pokud se chrápání objevuje pouze v určitém ročním období, může se jednat o důsledek alergie. Řešením můžou být kopřivy. Smíchejte lžíci sušených kopřiv s 1 šálkem horké vody. Nechte stát asi 5 minut. Poté přeceďte, vypijte a jděte si lehnout.

Česnek

Protizánětlivý prostředek, který dokáže učiněné zázraky s našimi dýchacími cestami. Žvýkejte pár stroužků česneku a zapijte sklenicí vody. Proces opakujte každý večer před spaním.

Další užitečné tipy

  • Při nadváze se pokuste shodit pár kilo navíc
  • Zkuste spát na zádech
  • Podepřete si hlavu více polštáři
  • Nepijte alkohol aspoň 2 hodiny před spaním
  • Před spaním si zazpívejte, abyste si uvolnili svaly
  • Pokud kouříte, pokuste se přestat

Obrázky: Freepik