Zázračné dítě z Mexika. Dívce bylo naměřeno IQ o dva body vyšší než Albertu Einsteinovi

Adhara Pérez Sánchez z Mexika byla vždy jiná než ostatní děti v jejím věku. Nejdříve měla kvůli svým rozdílům špatný pocit, ve škole ji spolužáci šikanovali a učitelé zase nechápali, proč nedokážou udržet její pozornost. Zanedlouho byl u dívky diagnostikován autismus a mimořádně vysoké IQ.

Podivné chování značilo vysoké IQ

Když byly Adhaře pouhé 3 roky, její matka Nallaly Sánchez začala na své dceři pozorovat jedinečné vlastnosti. Vše řadila podle velikostí, každá věc měla své místo a řád. Také dokázala trávit hodiny a hodiny houpáním. Trvalo to asi rok, než byl Adhaře diagnostikován autismus. Má potíže socializovat se, s verbální i neverbální komunikací, což ovlivňuje její výuku i začlenění mezi ostatní děti ve škole. Děti ji zavíraly do malého domku, křičely na ni, že je podivín, a bily do střechy. Kvůli takovému zacházení propadla Adhara depresi. Učitelé také kontaktovali rodiče, že Adhara při hodinách usíná a nejeví zájem učit se.

Něco bylo jinak

Ale Nallely svou holčičku znala zcela jinak, věděla, že je bystrá. Něco tady nebylo v pořádku. Rodiče ji tedy dovedli na terapii a objevili něco, co navždy změnilo Adhary život. Ukázalo se, že má naopak veliký zájem o učivo. Byla tak chytrá, že ji obyčejné školní osnovy pro děti jejího věku nudily. Z testů, které podstoupila v rámci terapie, se zjistilo, že její IQ dosahuje 162 bodů, to je o 2 body více, než měl Albert Einstein nebo Stephen Hawking.

Správné vzdělání a velké cíle

Jakmile se dívce začalo dostávat správného přístupuí, ve třídě prospívala. V 5 letech absolvovala základní školu a v 8 letech dokončila střední školu. V současné době pracuje na získání dvou titulů na univerzitě v Mexico City. Studuje průmyslové inženýrství  a systémové inženýrství. Má spoustu ambic. Jejím největším cílem je stát se astronautkou, aby mohla cestovat do vesmíru a kolonizovat Mars. Ale má v rukávu ještě několik dalších projektů. Nejdříve chce napsat knihu s názvem „Nevzdávej to!“. Pracuje také na chytrém náramku, který rodičům pomůže pochopit, jaké emoce jejich neurodiverzní děti cítí. Navíc bude předvídat a předcházet záchvatům a dalším emočním výbuchům.

Vesmírný program

Adhara má před sebou ještě hodně dlouhou cestu, než se podívá do vesmíru, ale každým dnem je ke svému snu blíže. Ve skutečnosti byla nedávno přijata do Mezinárodního leteckého a vesmírného programu v Huntsville v Alabamě, kde se bude učit od předních leteckých odborníků a představí svůj vlastní projekt. Už se těšíme na všechny ty úžasné věci, které nám tato pozoruhodná dívka v budoucnu představí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Inspiremore.com