Zbloudilý kocour byl nemocný, vyhublý a jeho oči byly tak napadené svrabem, že je nemohl ani otevřít. Jakmile se ale zotavil, všechny překvapil, co skrýval pod svými víčky!

Carmen, zakladatelka projektu Animal Friends (Přátelé zvířat) měla zlomené srdce, když přijala zbloudilého kocoura jménem Cotton. Žil sám na ulici, nemocný, hladový a na pokraji smrti. Jeho oči byly plné strupů požírány roztoči. Bez zraku nebyl schopný najít žádné jídlo ani pití.

„Nemohl vůbec otevřít oči, protože napadení svrabem bylo tak silné. Byl osamělý a vyhublý,“ sdělila Carmen. Pomohla nebohému stvoření opět získat sílu, krmila ho a zbavila svrabu pomocí krémů a všemožných antibiotik. „Konečně byl schopen spát a odpočívat, aniž by se škrábal. Jsem si jistá, že ho míjela spousta lidí a přesto se nezajímali o jeho stav. Cotton stále čekal na někoho, kdo mu pomůže a dá šanci k životu,“ řekla Carmen. Po dlouhodobé péči Cotton konečně otevřel své oči a bylo to neuvěřitelné.

Ten okamžik byl skutečně magický. „Mysleli jsme si, že je slepý a bude slepý už navždy. Veterinář se domníval, že i přesto, že bude jednou schopen oči otevřít, budou příliš poškozené, aby mohl vidět. Bylo to úžasné překvapení. Jeho oči byly prostě nádherné.“ Jedno oko mělo lískovou barvu a druhé zářivě modrou.

Od chodících kostí a kůže ke krásné a zdravé kočce. Cotton byl ke Carmen připoután, protože si moc dobře uvědomoval, že ona je tou osobou, která mu dopřála druhou šanci k životu a možnost opět vidět. „Obdrželi jsme několik žádostí o adopci díky jeho barvě očí, ale nakonec jsem viděla, jak moc se na mě upnul. Nemohla jsem ho nechat projít další velikou změnou, už toho měl příliš mnoho za sebou.“

Carmenina práce na pomoc zbloudilým kočkám je opravdu důležitá, protože v jižní Floridě, kde žije, jsou kočky přemnožené a jedná se o skutečný problém. Proto se rozhodla založit tuto organizaci, aby se lidé více seznámili s problematickou situací na jižní Floridě. „Má rada je, aby je lidé nepřehlíželi. Mnoho nemocných zbloudilých koček je přátelských a je velmi snadné je vzít k veterináři. Prosím, pomáhejte zvířatům,“ vzkázala Carmen.

Pokud s Carmen souhlasíte a její práci považujete za přínosnou, sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: howanimal.com