Zdravé náhražky kávy, které vám dodají minimálně stejné množství energie

Snažíte se omezit přísun kofeinu? Přestože pití mírného množství kávy (cca tři šálky denně) poskytuje našemu tělu spoustu výhod, některým lidem buď nechutná nebo by kávu chtěli nahradit lehčími variantami. Což není vůbec problém, protože alternativy máme hned tři. Jsou stejně chutné a dokonce ještě o něco zdravější.

Čekanka

Možná už jste o čekance slyšeli, ale nikdy jste nad ní neuvažovali jako nad možnou alternativou kávy. Kořeny čekanky jsou pražené a mleté, lze z nich snadno připravit lahodnou „kávu“ s hořkou chutí. Obsahuje hodně inulinu a je dobrá pro trávení díky přirozeně se vyskytujícím bakteriím.

Zlaté mléko

Zlaté mléko si vyrobíte sami pomocí kurkumy. Tento teplý nápoj pochází z ajurvédy a je ideální k pití, pokud toužíte po chutném, zdravém a hřejivém nápoji bez kofeinu. Vyrobíte si jej snadno a rychle. Smíchejte lžíci kurkumy se šálkem teplého mléka. Přidejte lžíci skořice, trochu černého pepře a zázvoru a případně vanilkový a agávový sirup pro silnější chuť.

Matcha

Matcha je náhražka kávy se svou speciální barvou – je totiž zelená. Matcha získává na čím dál tím větší popularitě a v restauracích si můžete objednat stále více variant. Na rozdíl o zeleného čaje používá matcha celý list, což vám dodá nejen obrovskou energii, ale také získáte více antioxidantů.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Margriet.nl