Zdravotní sestra vzdala všechny šance stát se matkou. Pak ale zasáhl osud

Liz Smith je výjimečná žena, jejíž práce zdravotní sestry se ukázala pro společnost ještě důležitější. Nejenže se vzorně stará o své pacienty, ale dokáže projevit své zlaté srdce ve chvílích, kdy je to nejvíce potřeba. Liz celý život toužila stát se matkou, ale marně. V jejích 40 letech se jí její sen konečně splnil.

Osud jí přinesl ten nejlepší dárek

Liz neměla stálého partnera, ale zoufale toužila po dítěti. Přešla tedy k umělému oplodnění, ale bohužel se nepodařilo. Zdálo se, že žádné další možnosti mít dítě pro Liz nepřipadaly v úvahu, a tak se postupně svého velkého snu začínala vzdávat. Zkrátka si myslela, že není jejím osudem stát se matkou. To byl ale omyl. Osud měl s Liz zcela opačné záměry, jen si dával trochu na čas.

Dítě bylo v žalostném stavu

Vše se změnilo v den, kdy byla do nemocnice, kde Liz pracovala, přijata holčička jménem Gisele. Miminko bylo v žalostném stavu, narodilo se ve 29. týdnu matce závislé na drogách. Vážilo sotva kilo. Nebohé dítě trpělo nespočtem zdravotních problémů.

Liz se nedokázala jen nečinně dívat

Vzala si Gisele pod svá křídla. Celé měsíce se o ni starala jako o vlastní. Postupně se mezi oběma vytvořilo zvláštní pouto. Liz byla rozhodnutá podstoupit veškeré nutné kroky k tomu, aby si mohla Gisele adoptovat. Její rodiče, stále závislí na drogách, o péči o dítě přišli.

Respekt v soudní síni

Když soudce případ projednal a svolil k adopci, řekl: „Když do soudní síně vstoupí soudce, všichni s úctou vstanou. Ale dnes vstávám z úcty k vám, Liz, protože jste si zasloužila respekt všech v této místnosti. Narození dítěte je zázrak, ale jeho adopce je osud. Ten vás dvě svedl dohromady.“ Gisele a Liz nyní tvoří šťastnou rodinu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Astucesnaturelles.net