Zdravotnický personál se seřadil do řady a vzdal čest umírajícímu pacientovi. Život položil pro druhé

Díky dárcům orgánů mohou lékaři zachránit spoustu životů. Lidé, kteří dají souhlas, jsou skutečnými hrdiny, kteří ještě během svého života myslí na ostatní. Nikdy nevíte, co se může stát a čí pomoc budete potřebovat a ačkoli je smrt člověka vždy smutnou zprávou, zármutek může být o to menší, když víte, že váš blízký po své smrti zachránil hned několik dalších životů.

Úcta a čest umírajícímu pacientovi

V níže uvedeném videu zaměstnanci nemocnice vzdávají čest pacientovi, který bude brzy odpojen od dýchacích přístrojů, aby jeho orgány mohly být použity k záchraně ostatních. Zaměstnanci nemocnice se seřadili na chodbě, aby nechali projít muže, kterému zbývají poslední minuty života. Jeho smrt však přinese šanci na život hned několika jiným pacientům.

Lékařský personál se umírajícímu poklonil

Po chodbě, kde se zaměstnanci v tichosti poklonili, kráčela i rodina umírajícího pacienta. „Nečekali jsme tak obrovský mediální rozruch a tolik emocí. V nemocnici došlo ke dvěma transplantacím orgánů během jednoho týdne. Seřadili jsme se na chodbě a všichni se v tichosti poklonili pacientovi a trpící rodině, zatímco byl muž naposledy eskortován na operační sál,“ řekla Deb Compton, ředitelka nemocnice, o dojemném okamžiku.

Dojatá byla nejen rodina, ale i zdravotníci

Těžké chvíle prožívali nejen rodinní příslušníci, ale plakalo i mnoho zaměstnanců nemocnice. Přestože se všichni snažili zachovat profesionální přístup, tentokrát v nich převládla lidská stránka a ne ta pracovní.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Lasexta.com