Zelenec chocholatý: Rostlina, která dokonale vyčistí domácnost od negativní energie

Málokdo si v obchodech s květinami všimne zelence chocholatého mezi desítkami krásných květináčů. Je to především z toho důvodu, že jeho vzhled je jaksi nijaký. Ale nenechte se zmást. Zelenec je ideální rostlinou do vaší domácnosti a abychom vás o tom přesvědčili, máme pro vás seznam několika důvodů, proč jej nadále nepřehlížet.

Péče je zcela nenáročná

Rostlina je naprosto nenáročná na péči, což z ní dělá ideální spolubydlící. Zároveň je to jedna z nejužitečnějších pokojových rostlin a v neposlední řadě je univerzálním čističem negativní energie, která se za nějaký čas v domácnosti nahromadí.

Čistič pachů

Tato rostlina je klasifikována jako přírodní filtr, protože dokonale čistí vzduch a absorbuje různé nepříjemné pachy. Z toho důvodu spousta lidí nechává zelenec v kuchyni nebo na chodbě. Navíc se věří, že zelenec je nejen univerzálním čističem vzduchu, ale i energetické aury svého majitele. Pozitivně ovlivňuje náladu ostatních a zmírňuje podráždění. Zároveň se předpokládá, že zelenec také příznivě ovlivňuje vztah manželského páru a pomáhá mu najít harmonii ve společném soužití. Proto se jedná o skvělý svatební dar pro novomanžele.

Jak o zelenec pečovat?

I když je zelenec nenáročný, stále existují určitá doporučení týkající se správné péče. Abyste si mohli užívat zelenec co nejdéle, je potřeba umístit jej na slunné místo. Ovšem pokud pro ni doma nenajdete místo s dostatkem světla, nebojte se, i ve stínu se jí daří celkem dobře. O co se ale opravdu musíte starat, je zalévání. Kromě pravidelného zalévání je potřeba poskytnout jí čas od času i teplou sprchu, aby se z listů omyl nahromaděný prach a škodlivé bakterie. Zelenec také špatně snáší chlad. Nenechávejte jej na místě, kde je teplota vzduchu nižší než 10 stupňů, jinak zemře.

Obrázky: Pixabay