Lékaři učinili šokující nález. Ženě po letech v děloze objevili zkamenělé dítě

Lékaři v malém chilském městě La Boca našli v děloze 91leté ženy mrtvý plod. Estela Meléndezová potvrdila, že řadu let pozoruje na svém břiše bulku, ale nevěnovala jí příliš velkou pozornost. Nebolela, nepřekážela, takže neměla potřebu nic řešit. Podle lékařů se ale jedná o plod, který v sobě nosí déle jak 60 let.

Šokující překvapení

Estela by se šokující zprávu nedozvěděla, kdyby nešťastnou náhodou neupadla a nedostala se do nemocnice. Lékaři objevili zvápenatělý plod, který naštěstí nepředstavuje pro ženu žádná zdravotní rizika. Zvápenatění plodu v podstatě znamená, že plod zemřel během mimoděložního těhotenství. Je označován jako lithopedion nebo „zkamenělé dítě“.

Žena neměla o těhotenství tušení

Pro starší ženu i její rodinu bylo zjištění celkem velkým překvapením. Estela a její manžel Manuel, se kterým strávila 74 let života nikdy neměli děti. Velice trpěli vědomím, že se jim tento sen nikdy nesplní. Neměla tedy ani tušení, že před více jak 60 lety otěhotněla.

Riskantní odstranění plodu

Lékaři na místní klinice zvažovali operaci k odstranění plodu, ale později usoudili, že v tomto případě je operace 91leté ženy příliš riskantní. Rozhodli se tedy plod nechat tam, kde je. Estela potvrdila, že občas pociťuje lehkou bolest, ale bulka je spíše nepříjemná než bolestivá. Teď jí prý bude připomínat jejího manžela a jejich nesplněný sen mít před tolika lety vlastní dítě.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Edition.cnn.com