Příběh jako z dobrodružné knihy. Žena našla na pláži truhlu s pokladem z dávných dob

Nedávno byl na jedné z anglických pláží učiněn úžasný objev, který se v tuto chvíli hlasitě diskutuje po celém světě. Takový příběh je často součástí smyšleného děje filmu nebo dobrodružné knihy, ale tentokrát ne. Je to skutečnost. Žena našla truhlu s poklady z dávných dob. Uživatelé internetu si mnou oči úžasem.

Procházka se změnila v dobrodružství

Jennie Fitzgerald se vydala na rodinný výlet do Happisburghu v Norfolku, severovýchodně od Londýna. Dne 20. března 2022 se žena rozhodla projít po pláži a při té příležitosti udělat něco užitečného a trochu místo vyčistit. To ještě nevěděla, že se obyčejná procházka promění v dobrodružství.

Jedinečný objev

Tehdy narazila na unikátní poklad. “Všimla jsem si, že má mosazný zámek.” Byla to truhla s pokladem,” vysvětluje 38letá žena. Jennie okamžitě popadla telefon, aby zavolala svého manžela a ten s ní objev prozkoumal. Ten  objevil na místě truhlu, kterou společně přenesli  do přívěsu, kde ji otevřeli. Co bylo uvnitř?

Manželé nevěřili, na co se právě dívají

„Začaly vypadávat mince, pak šperky, kapesní hodinky, železný klíč a stříbrný držák na zápalky s vyrytým Ernestovým jménem. Poslední věcí byl velký ozdobný flakon na parfém. Byli jsme v šoku. Jen jsme seděli a koukali na to všechno.“

Žena spočítala, že v truhle bylo asi 100 mincí, většinou z viktoriánské éry. Toto přesvědčení potvrzují symboly na truhle – malá korunka a písmena VR. Truhla s pokladem byla předána Radě hrabství Norfolk. Odborníci posoudí, jakou má cenu a komu dříve patřila.

Úvodní obrázek: Se souhlasenm Jennie Fitzgerald, Zdroj: Walesonline.co.uk