Žena odhalila tajemství své dlouhověkosti. Její recept, jak se dožít 100 let a užívat si aktivní život, jde proti všem konvencím

Dokážete si představit, že byste se dožili krásných 107 let? Přestože se v dnešní době lidé dožívají vyššího věku než dříve, je to hodně vysoké číslo. S takovým věkem jste zažili celou řadu prezidentů, revolucí nebo množství technologických změn. Ačkoli se to zdá všelijak nemožné, Louise Signore se narodila v roce 1912 a zde je její recept na ohromující dlouhověkost.

Aktivní život bez manžela

Louise Signore se narodila v Harlemu v New Yorku v roce 1912. Když jí bylo 14 let, přestěhovala se do Bronxu a žila zde dalších 93 let šťastný život. Když byla Louise položena otázka, jak je možné, že se dožila tak vysokého věku a je stále vitální, odpověděla: „Myslím, že tím tajemstvím je, že jsem se nikdy nevdala.“ Vede také velice aktivní život. Cvičí, tančí, zpívá, po obědě chodí hrát bingo. Celý den vždy využije naplno.

Zvládla několik životních zkoušek

V jejích 107 letech jí zdraví již neslouží jako dříve. Louise je slepá, nedávno bojovala s těžkým záchvatem zápalu plic, před 4 lety přežila útok a loupež, ale navzdory tomu všemu si uchovala svou veselou osobnost a ostrovtip. K její dlouhověkosti zřejmě přispěla i přítomnost jejích vrstevníků v komunitě seniorského centra. „Myslím, že spojení s jejími sousedy v komunitě a také přáteli zde v seniorském centru Louise pomáhá udržovat se v chodu,“ řekla Aisha Parillon, ředitelka seniorského centra, kde Louise pobývá. Ať už je její tajemství jakékoli – přátelé, cvičení nebo averze k manželství, Louise žije neuvěřitelný život plný zábavy.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Happiest.net