Žena se uprostřed noci probudila s pocitem nachlazení. Její kočičí hrdina ale veděl, že se jedná o něco mnohem horšího!

Když se Charlotte, majitelka kocoura jménem Theo, probudila uprostřed noci, necítila se vůbec dobře. Myslela si, že ji přepadlo jen nějaké nachlazení a tak se pouze otočila na druhou stranu a snažila se vše zaspat. Ale z nějakého důvodu ji Theo nenechal.

Prostě se rozhodl, že Charlotte spát nebude a měl k tomu velmi dobrý důvod, i když si to jeho majitelka zprvu vůbec neuvědomovala. „Theo mě vůbec nenechal spát a choval se velmi podivně, což u něj není vůbec zvykem. Neustále se mě dotýkal tlapkou, mňoukal a skákal po mně, abych zůstala vzhůru. Nakonec jsem se rozhodla zavolat svou matku, která zavolala sanitku,“ vypráví Charlotte. Kdyby to neudělala, zřejmě by mohla zemřít.

Záchranáři totiž rychle poznali známky nebezpečné krevní sraženiny, která vyžadovala okamžitou lékařskou pomoc. Theo ji zachránil život. „Theo je velmi intuitiní kocour, vždycky ví, když se necítím dobře. I tehdy v noci poznal, že se se mnou něco děje a rozhodl se mě neopustit,“ dodala Charlotte.

Zpráva o kočičím hrdinovi se šířila světem jako lavina a díky tomu Theo získal cenu kočky roku! Bohužel, ale zemřel dříve, než si mohl toto ocenění užít, takže bylo na Charlotte, aby cenu převzala. Sama pak řekla: „Všechny kočky jsou úžasné, ale Theovi dlužím svůj život. Vždy jsme měli velmi blízký vztah a cítím, že toto ocenění je skutečně úžasný způsob, jak oslavit Theův život. To, že je pryč, je zničující, ale jsem na něj hrdá. Touto cenou se ukázalo, že nejen já si myslím, že se jedná o skutečně výjimečnou kočku.“

Co říkáte na tento příběh o záchraně života zvířetem? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou. Na počest všech koček!

Zdroj: addictingstories.org