Změny na těle, které můžeme pozorovat každou dekádu svého života

Proces stárnutí je přirozenou věcí, kterou nelze nijak zastavit. Možná jej můžeme správným životním stylem trochu zpomalit a vypadat mladší, než jak ukazuje naše datum narození, ale nikdy běh času nestopneme. Jak stárneme, v našem těle se dějí změny, které můžeme pozorovat každou dekádu našeho života. Nejde pouze o fyzickou stránku, ale i o tu duševní. Přečtěte si, jaké změny jste již prožili a jaké vás ještě čekají.

Změny ve 20 letech

Od dospívání můžete začít mírně hubnout. Máte totiž více energie než kdy jindy, výsledky cvičení lze rychle zaznamenat. Jak jste vitální, jste schopní pracovat dlouho do noci, spoustu hodin denně a jste nezastavitelní. V důsledku toho se ale mohou projevit kožní problémy. Jste vysoce sexuálně aktivní. U žen se zhoršují příznaky premenstruačního syndromu.

Změny ve 30 letech

Hormony ve vašem těle nacházejí rovnováhu. Svalová hmota se začíná ztrácet, a to především z toho důvodu, že v tomto věku dominuje sedavý životní styl, tudíž je také možné, že začnete rychleji přibírat na váze. Obličej se zúží a bude mít ostřejší rysy. To je především z toho důvodu, že začínáte ztrácet svůj přirozený kolagen. Jakmile onemocníte nebo se zraníte, tělo ve 30 již potřebuje více času na zotavení než ve 20.

Změny ve 40 letech

Nálada na sex může začít klesat a u žen se objevují první příznaky menopauzy. Obličej se mění, ztrácí významnou část svého objemu. Nos je obvykle otočený směrem dolů a rty se zužují. Klouby začínají vrzat a hormonální změny mohou způsobit výkyvy nálad, úzkost nebo dokonce depresi.

Změny v 50 letech

Žena vstupuje do menopauzy. Ztrácíte zájem o sex a začínáte přibírat na hmotnosti, především můžete zaznamenat zvětšený objem kolem žaludku. Vaši náladu doprovází úzkost, deprese a špatná nálada. Kosti zeslábnou.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Tanea.gr