Zoufalá maminka porodila svou holčičku o 15 týdnů dříve. Nevážila více jak 500 g a neměla téměř žádnou šanci na přežití. Až se lékaři rozhodli k riskantnímu kroku, který vybočuje ze všech norem!

Poprvé držet své dítě po devíti měsících těhotenství je euforický a nepopsatelný pocit, který by měla zažít každá žena. Pro miminko je první dotek s matkou klíčový, protože první obejmutí je nejblíže bezpečí, které prožívalo celou dobu v děloze. Ale jak jsou na tom děti, které se narodí předčasně a jsou tak křehké, že musí být ihned izolovány? Většina z nich prožije první kontakt kůži na kůži až za několik týdnů po narození. Naštěstí jeden nemocniční personál uvažoval jinak!

Angela a Michael se už nemohli dočkat své malé holčičky Naomi, ovšem jejich sen byl narušen, když Angela porodila o 15 týdnů dříve. Dítě vážilo méně jak 500 gramů. Šance, že přežije byla minimální. Naomi byla jednou z nejmenších předčasně narozených dětí, které se v této nemocnici kdy narodily, ale všichni pracovníci zdravotního střediska nepřetržitě pracovali, aby ji udrželi při životě. Po dvou týdnech intenzivní péče se lékaři rozhodli udělat něco, co neodpovídá žádným normám a umožnili rodičům, aby si dítě vzali do náruče.

Předpokládá se, že kontakt dítěte s matčinou pokožkou napomáhá vývoji a zdraví předčasně narozeného miminka, ale Naomi se během dvou týdnů v plastové bublině dotkla svých rodičů jen příležitostně. Proto se lékaři rozhodli, že je třeba zkusit vše, ať už se to tak dělá či nikoliv. Osm sester pomohlo přenést Naomi na hruď její maminky!

Angelina tvář mluví za vše! Obě vypadaly tak šťastně. Lékaři pak dovolili, aby Angela držela Naomi každý den alespoň na pár minut. Pro milující rodiče to byl téměř zázrak! Nyní je Naomi zdravou a šťastnou holčičkou, která se nepřestává radovat ze života.

Podívejte se na tento vzácný moment, kdy Angela poprvé drží své dítě v náruči na níže uvedeném videu:

Více takových lékařů, co říkáte? Někdy je lepší odstoupit od norem a udělat něco riskantního. Pokud s námi souhlasíte, neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com