Způsoby, jak jednoduše omezit používání plastů v našem životě

My lidé jsme natolik zvyklí na existenci plastu, že si bez něj dnes nedokážeme život ani představit. Asi 40% veškerých věcí v našem domě je vyrobeno z plastu – některé druhy nádobí, nábytek, dětské hračky. Sice je praktický, ale jakmile se dostanou na skládku, ekologie je zase o krůček blíže ke své smrti. Vzhledem k neustálému používání plastů se do našeho těla dostávají mikročástice tohoto materiálu, aniž bychom si byli vědomi jejich ničivých účinků. Jelikož moderní medicína zatím neví, jak se s tímto problémem vypořádat, je na nás, abychom eliminovali množství plastu v našem životě. A toho můžeme docílit těmito jednoduchými kroky.

Skleněné láhve

Plast dokáže vylučovat mikročástice, jež se snadno dostávají do vody, kterou následně z plastové láhve pijeme. Proto doporučujeme pořídit si jednu skleněnou láhev a do ní si vodu přelévat.

Skleněná, kovová a papírová brčka

Zřejmě jste už slyšeli příběh o australské želvě, která byla zachráněna před téměř jistou smrtí způsobenou plastovým brčkem. Zde nám příroda jasně ukázala, jak i tyto malé plastové předměty mohou být nebezpečné. Popřemýšlejte o koupi skleněného nebo kovového brčka, které můžete používat opakovaně, nebo papírová na jedno použití.

Látková taška

Látkové tašky čím dál tím více nabírají na oblibě a není se čemu divit. Jsou pevné, pohodlné a můžete je používat opakovaně. Ovšem není to žádná novinka dnešní doby, ještě tak před 20 lety je měla doma každá hospodyňka. Mějte je stabilně v autě nebo v kabelce a použijte kdykoli potřebujete.

Dřevěné hračky

Dřevo, bambus a keramika jsou zcela neškodné materiály, tudíž pro děti, které mají tendenci vše strkat do pusy naprosto ideální. Koupit je můžete v jakémkoliv obchodě nebo na internetu.

Skleněné nádoby

Jak už jsme říkali na začátku, plastové nádoby mohou do svého obsahu vypouštět mikročástice nebezpečné pro naše zdraví. Takže ohřívání jídla v plastové dóze je zcela nemyslitelné. Ovšem nádoby vyrobené ze skla jsou tou správnou volbou. Nemusíte se bát v nich uchovávat jídlo po delší dobu.

Jak se snažíte vyhýbat plastům vy? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli.

Zdroj: sovkusom.ru