Zrušená narozeninová oslava za neumyté nádobí. Matka sklidila vlnu kritiky. Je podle vás takový trest pro dívku jejího věku adekvátní?

Žena, matka, sdílela svůj příběh na sociálních sítích, kde se jí dostalo spousty kritiky od většiny uživatelů. Domnívají se, že byla vůči své dceři příliš přísná a necitlivá, když zrušila narozeninovou oslavu své 10leté dcery, protože nesplnila včas domácí práce.

Někteří rodiče jsou shovívaví, jiní přísnější

Každá domácnost má svá pravidla, jak by děti měly pomáhat s domácími pracemi. Někteří rodiče jsou shovívavější než jiní, další jsou mnohem přísnější a své děti za neplnění jejich úkolů trestají. Něco podobného se stalo i této matce, která svůj příběh sdílela na internetu. Napsala, že zrušila narozeninovou oslavu své 10leté dcery, protože nesplnila včas domácí práci.

Chtěla svou dceru vychovávat k zodpovědnosti

Myslela si, že dělá správnou věc a svou dceru vede k zodpovědnosti, ale začala mít o své metodě pochybnosti, tak se svěřila uživatelům na sociálních sítích, zdali nezašla příliš daleko. „Je mi 32 let a mám 5 dětí. S mým manželem, kterému je 34 let, žijeme 13 let. Pracuje na plný úvazek a já jsem doma s dětmi. Žijeme v malém městském domě se 3 ložnicemi a nemáme myčku na nádobí,“ uvedla matka. Dodala také, že mají vekou rodinu, navíc musí splácet studentskou půjčku a hypotéku. Jako rodiče se snaží své děti odmala učit, jak jsou důležité domácí práce a odpovědnost.

Byla řada na 10leté dceři

„Minulou neděli byla řada na mé dceři, aby umyla nádobí. Řekla jsem jí, jestli to nádobí neumyje do zítra do večera, zruším její narozeninovou oslavu,“ pokračuje. Její dcera konečně pár kousků umyla, ale nedokončila práci. Matka dodržela své slovo a druhý den ráno dceři oznámila, že ruší její narozeninovou oslavu, jak jí varovala. Dcera byla samozřejmě zklamaná, ale také vzteklá, když zjistila, že matka obvolala všechny rodiče dětí, které se měly dostavit na oslavu. Křičela na své sourozence a zamknula se ve svém pokoji.

Většina uživatelů si myslela, že je matka přísná

Za své rozhodnutí matka na internetu sklidila velkou vlnu kritiky. Většina uživatelů ji odsoudila, že nemůže očekávat, že dítě bude mýt nádobí po 7 lidech, že by si neměla pořizovat další dítě, ale raději myčku na nádobí a své rodičovské povinnosti lépe zvládat. Našli se však i tací, kteří její rozhodnutí posvětili. Co si myslíte vy?

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mirror.co.uk