Neobvyklé důvody, které mají vliv na nárůst hmotnosti

Máte pocit, že jste zkusili snad všechno a stále nehubnete? Omezili jste nezdravé potraviny, nepijete sladké nápoje, cvičíte, omezili jste alkohol a pořád nic. Určitě vás zajímá, proč vaše úsilí není úspěšné. Věřte nebo ne, ale existuje i několik jiných důvodů, jež nás vůbec nenapadly, že by mohly mít vliv na nárůst tělesné hmotnosti.

Železo

V souvislosti se železem se obvykle říká, že jej konzumujeme příliš málo, takže se u nás rozvíjí onemocnění jako je anémie nebo také únava. V této souvislosti se snažíme jíst více masa a jiných potravin s vysokým obsahem železa a na základě toho zvyšujeme zároveň hladinu hormonu hladu v těle. Z toho důvodu budeme mít neustále hlad a budeme jíst více, než ve skutečnosti potřebujeme.

Vztahové problémy

Ať už jde o vztah přátelský, rodinný nebo milenecký, konflikt mezi dvěma lidmi může mít vážný vliv na váš každodenní život. Je lepší najít řešení konfliktu co nejdříve, protože dle studií mohou vztahové konflikty zvýšit hladinu hormonu hladu v těle a my už víme, jaké to může mít důsledky. Přiznejme si, nikdo do sebe nehrne zeleninový salát, když má nějaké problémy.

Dnešní potraviny

Potraviny, které máme v dnešní době k dispozici, byly téměř neznámé pro naše prarodiče, ale dokonce i pro naše rodiče. Pohybujeme se méně a sytíme se vysokoenergetickými nápoji a jídlem. Nejhorší možná kombinace.

Genetika

Tímto způsobem si lze velice dobře vytvářet výmluvy, proč přibýváme. Ti, kteří mají tendenci žít s touto frází, se snadno zbaví odpovědnosti a pokračují v takovém životním stylu, který je ve skutečnosti příčinou jejich nadváhy. Každý může zhubnout, ale opravdu musí chtít a musí vědět, co je příčinou nárůstu hmotnosti. Jedna studie však zjistila, že ti, kteří obviňují svou genetiku za kila navíc, jsou mnohem náchylnější k přibírání na váze.

Obrázky: Pixabay